گاز R407C

بالن صنعت فروشنده گاز R407c قیمت مناسب در برندهای ایسکون ، رفریجرانت و سیفرز می باشد. گاز R407C ترکیبی از HFC است که برای داشتن خواص مشابه R22 در سیستم های تهویه مطبوع طراحی شده است. R407C برای سیستمهای تهویه مطبوع مسکونی ، سبک و سیستمهای تهویه مطبوع مستقیم مناسب است. همچنین در سیستمهای برودتی دمای متوسط ​​استفاده می شود. گاز R407c به عنوان مایع مبرد و سرد کننده در انواع درایر کمپرسور هوای فشرده استفاده می شود. گاز R407c در سیلندر کپسول های 11.3 کیلوگرمی و به رنگ نارنجی سوخته تولید و به بازار ارئه می شود. گاز r407c در سیستم‌های تهویه مطبوع صنعتی، تجاری و خانگی با دمای متوسط قابل استفاده است. نحوه فروش گاز R407C در سیلندر های غیر قابل شارژ 10/9 کیلوگرمی و سیلندر های قابل استفاده مجدد ۴۰ و ۸۰۰ و ۹۲۶ و ۱۰۰۰ لیتری و ISOtank است.

فروش گاز R407C

 • گاز R407C سیفرز
 • گاز R407c هانیول (Honeywell)
 • گاز R407c کولیب (Coolib)
 • گاز R407c دی وای
 • گاز مبرد R407c فروژن (Frogen)
 • گاز مبرد R407c گالکو
 • گاز فریون R407c آلفا
 • گاز فریون R407c هارپ
 • گاز r407c ایسکون  (Isecon)

کاربرد گاز R407c

از مزایای گاز R407c می توان انواع کاربردهای صنعتی، تجاری و مسکونی با دمای کاری متوسط و همچنین سازگاری با انواع کمپرسور تبرید از جمله کمپرسور اسکرال کوپلند، کمپرسور سمی هرمتیک کوپلند، کمپرسور اسکرال دانفوس، کمپرسور منیروپ دانفوس، کمپرسور اسکرال بیتزر، کمپرسور تکامسه و همچنین سازگاری با انواع شیر انبساط ترموستاتیک دانفوس و شیر انبساط آلکو اشاره کرد.

نکات مهم به هنگام شارژ گاز مبرد R407c

 1. روغن شارژ شده در سیستم به همراه شارژ مبرد حتما باید به صورت مصنوغی باشد
 2. شارژ گاز مبرد به داخل سیستم حتما باید به صورت مایع باشد نه مخلوط دو فازی
 3. به هنگام شارژ مایع مبرد به داخل سیستم حتما باید کل مبرد باقیمانده از سیستم تبرید و تهویه مطبوع خارج شود

روغن کاری

سازگار با روان‌کننده پلی ‌اُل ‌استر

گاز R407C

گاز مبرد فریون R407C

مخلوطی از گازهای مبرد فریونی R32، R125و R134a می‌باشد که مشخصات بسیار مشابهی نسبت به گاز R22 در تجهیزات تهویه مطبوع دارد. گاز مبرد فریونی R407C در پروژه جایگزینی تجهیزات تهویه مطبوع، بیشترین تشابه را در مقایسه سایر مخلوط‌های گازی نسبت به گاز R22 دارا می‌باشد.

گاز فریون به یک سیستم چرخشی بسته که پیوسته بازیابی میشود اضافه میشود. نشتهای گاز فریون میتوانند از متراکم کننده بیرونی یا در داخل ساختمان زمانی که به متراکم کننده پمپ میشود رخ دهد.

گاز فریون 4 بار سنگین تر از هوا است و به همین خاطر در موقع نشت سریع به سطح زمین میرسد و به سرعت پراکنده میشود به خاطر نواسانات بالای آن .قانون های فدرال منع ساخته از اضافه کردن گاز فریون به سیستم های دارای نشتی چرا که اول باید نشتی سیستم به نفع لایه ازون برطرف شود و بعد مبرد به سیستم تزریق شود

مشخصات گاز R407c

 1. کاملا بی رنگ
 2. غیر سمی
 3. غیر قابل اشتعال
 4. وزن گاز 11.3 کیلوگرم
 5. رنگ کپسول نارنجی
 6. سازگار با لایه اوزون

عملکرد R407

 • دمای تخلیه نسبتا پا‌یین‌تر
 • بهترین تطابق با ظرفیت
 • مشخصات فشار-دما و جریان مشابه با گاز R22 که موجب عدم تغییر اجزا می‌شود.
 • سازگار با روان‌کننده پلی ‌اُل ‌استر

اطلاعات بیشتر گاز R407C یا R407

گاز R407 یا گاز R407c مخلوطی از هیدروفلوروکربن های استفاده شده به عنوان سرد کننده است. این گاز ترکیبی گاز زئوتروپیک از دیفلورومتان (R32)، گاز پنتافلورواتان (R125) و گاز تترافلورواتان (R134) است. گاز دی فلورومتان برای ایجاد ظرفیت گرمایی است. گاز پنتافلورواتان قابلیت اشتعال را کاهش داده و گاز تترافلورواتان نیز فشار را کاهش می دهد. کپسول های R407 به رنگ نارنجی سوخته هستند. این گاز به گونه ای طراحی شده که بیشترین شباهت را در فشار و عملکرد با گاز R22 دارد و به عنوان جایگزینی برای R22 در نظر گرفته شده است. خواص فیزیکی حرارتی آن هم مشابه گاز r22 است، بنابراین هنگام جایگزینی گازR407 به جای گاز R22 نیاز به حداقل تغییرات در سیستم های سرد کننده داریم.

به طوری که در سیستم گاز R22 و گاز R407 بسیاری از قطعات یکسان است. گاز R407 معمولا در سیستم های تبرید با دمای متوسط استفاده می شود. گاز R407 فاقد کلر که برای حل روغن های مینرالی استفاده شده با گاز R22 الزامی است، می باشد. بنابراین توسعه روغن هایی که با سرد کننده های جدید سازگارتر باشند ضروری است، این روغن ها با عنوان پلیل استر و یا POE شناخته شده اند. نشت های چندگانه قابل توجه گاز R407 (50 درصد وزنی) و شارژ مجدد آن در برخی مواقع منجر به تغییر ترکیب سرد کننده می شود که ممکن است اثر کمی روی بهره وری انرژی و شرایط انتقال حرارت داشته باشد.

اطلاعات فنی و شیمیای محصول:

این گاز از ترکیب سه گاز تشکیل شده است .
٪HFC32 = 23
٪ HFC125= 25
٪ HFC134a=52
وزن مولکولی ۸۶٫۲
نقطه جوش =۴۳٫۶-
فشار بخار در ۲۵ درجه سانتیگراد =۰٫۹۱۷۷ MPa ODP = ۰
تخریب لایه ازونGWP =1530 گرمایش گره زمین
روغن سازگار با گاز ۴۰۷c = روغن POE یعنی روغن مصنوعی یا پلی استر هست .

نکته مهم این گاز این هست که حتما باید مایع شارژ شود و اگر سیستمی که گاز R 407C دارد و گاز ان کم شده است و نشتی داشته حتما تمام گاز مانده خالی و دوباره سیستم شارژ شود .

خواص محصول

 • گاز فریون 407 اثر مخرب کمی بر محیط زیست دارد.
 • پتانسیل گرمایش جهانی گاز R407C مشابه گاز R22 است
 • پتانسیل تخریب لایه اوزون گاز فریون 407 صفر است

R22 یکی از گازهای فریونی است که در مبردها مورد استفاده قرار می‌گرفت و بعضاً هنوز هم می‌گیرد. می‌دانید که دانشمندان به دنبال جایگزین‌هایی برای این گازها هستند تا آسیب‌های وارد شده به لایه‌ی اوزون را کاهش دهند. گازهایی که جایگزین خواهند شد عبارتند از:

 1. R407c
 2. R404a
 3. R417a

بهترین جایگزین R22

انتخاب بهترین جایگزین بستگی به شرایط سیستم مورد نظر دارد. آزمایشات نشان داده است که R407c یک جایگزین خوب برای R22 و R404a جایگزین مناسب برای R502 می‌باشد. جایگزین‌های جدید دارای اتم هیدروژن نیز می‌باشند HFC’s و برای لایه ی اوزون ضرر کمتری دارند.

تفاوت گاز R407C با R22

گاز R22

گاز R22

R22 نام ترکیب کلرودی فلورو متان می‌باشد. HCFC-22 دارای پتانسیل نسبتا زیادی برای تخریب لایه‌ی اوزون است مدت‌ها است که این ماده در انواع مختلف دستگاه‌های خنک کننده‌ی هوا (کولر گازی و …) و نیز در یخچال‌های سوپرمارکت‌ها، بازارها، و …

ولی هم اکنون استفاده از چنین گازهایی در مبردهایی مانند یخچال‌ها و کولر گازی ممنوع شده و دیگر در هیچ کشور توسعه یافته‌ای چنین محصولاتی نه تولید و نه وارد و نه صادر می شود، ولی متأسفانه و با وجود این همه تذکرات کارشناسان امر، هنوز در ایران محصولاتی که از گازهای R22 استفاده می‌کنند، وجود دارد و به راحتی از مرزهای کشور وارد می‌شود.

گاز R407

گاز R407

R407C

R407C مخلوط زئوتروپیک از R134A ،125 و HFC-32 می‌باشد. از نظر خواص ترمودینامیکی بسیار نزدیک به R22 بوده با این تفاوت که در هنگام تغییر فاز حدود 8 درجه فارنهایت تغییر دما می‌دهد. این مبرد مناسب‌ترین گزینه برای جایگزینی R22 در سیستم‌های در حال کار موجود است. در سیستم‌های جدید نیز به طور محدود مورد استفاده قرار می‌گیرد. بالا بودن مقدار تغییر دما در هنگام تغییر فاز استفاده از آن را به سیستم‌های DX و بعضی چیلرها محدود کرده است.

مبرد 407C یک ماده زئوتروپ است. زئوتروپ‌ها به مانند سیالات خالص در دمای ثابتی تبخیر نمی‌شوند و برای تبخیر R-407C محدوده 8 تا 10 درجه‌ای وجود دارد. بنابراین طراحی اواپراتورها باید برای تقابل با این اختلاف‌ها صورت گیرد. به عنوان مثال پمپ‌های گرمایی با منشا آبی باید به گونه‌ای طراحی شوند که این «محدوده» دمایی موجب یخ زدن آب در اواپراتور نشود. البته شاید سنسورهای سوپرهیت (فوق داغ) یا ساب کول (مادون سرد) دستگاه‌ها نیز به منظور تقابل با شرایط متفاوت خروجی و ورودی اواپراتور و کندانسور نیاز به تعویض داشته باشند.

ساب کول

شرایط گستره و محدوده دمایی در کندانسور موجب خواهد شد تا ساب کول در آن ناکافی باشد و در چنین مواردی احتمال ناپایداری عملکرد شیر انبساط وجود خواهد داشت. تنظیمات کارکرد مرحله‌ای فن‌های کندانسورها در تجهیزات هوا خنک باید تغییر کنند (در مقایسه با تنظیمات HFCF-22) تا تفاوت دما و فشارهای ایجاد شده در کندانسورها بر اثر محدوده دمایی را جبران نمایند.
پمپ‌های گرمایی هوا نیز به همین دلیل طرح‌های یخ زدگی و برفک‌زدایی متفاوتی خواهند داشت. سیکل‌های برفک‌زدایی باید با دقت مورد سنجش قرار گیرند و در اکثر موارد، تغییر دادن سنسور برفک‌زدایی و منطقه کارکرد سیکل برفک‌زدایی ضروری خواهد بود.

موارد مذکور چند نمونه از ضرورت آزمایش و بررسی دقیق شرایط کاربردها در زمان تعویض مبردها می‌باشند. اما در نهایت می‌توان گفت که مبرد R407C خصوصیات بسیار مطلوب و منحصر به فردی دارد.