تورچ cnc

محصولات متنوعی را در زمینه برش فلزات معرفی نمودیم که تخصص ویژه خود را در خصوص برش به وسیله هوا گاز بوده و محصولاتی را در اختیار شما قرار داده ایم. تورچ cnc وسیله ای برای برش به روش CNC می باشد که از دقت برشی برخوردار خواهد بود. در این روش ضخامت های بالا نیز قابل انجام است و البته میزان کیفیت در برشکاری به روش CNC از برترین گزینه هایی است که مورد استفاده قرار می گیرد.

در این قسمت به تشریح برش به وسیله تورچ CNC و نوع های دیگر معرفی شده است که البته ویدیویی در خصوص برشکاری cnc قرار داده شده است.

تورچ cnc

از تورچ cnc در خصوص انتقال هوا و گاز و ادغام آنان در جهت تولید شعله برای عملیات برشکاری مورد استفاده قرار می گیرد. نوع سرپیک های برشکاری در نوع های دستی و cnc متفاوت است.

 

برش سوخت اکسی با استفاده از مشعل برای گرم کردن یک فلز تا دمای کورلینگ آن آغاز می شود. این پایین ترین دما است که فلز مورد نظر به طور خودجوش مشتعل می شود. در این مرحله ، یک جریان اکسیژن بر روی فلز آموزش داده می شود ، به نوبه خود آن را به یک اکسید فلزی می سوزاند. سپس این اکسید فلزی جدید از مواد دست نخورده مورد استفاده بیرون و دور می شود. هر سرباره باقیمانده را می توان پاک کرد یا از آن دور کرد. این در واقع گرمای حاصل از اکسید فلز و تماس آن با بقیه مواد است که به طور فعال روند برش را ادامه می دهد. مشعل خود فقط فلز را گرم می کند تا روند کار را شروع کند.

اطلاعات مربوط به برش گاز و اکسیژن

قطعه سوخت اکسیژن فرایندی است که بیش از 100 سال است که انجام میشود. با این وجود ، امروزه از آن بسیار استفاده می شود ، و این هنوز جنبه و فناوری بسیار مهمی در بسیاری از صنایع است.

Oxy-Fuel چیست و چگونه کار می کند؟

برش سوخت اکسی از ترکیب گازهای سوختی و اکسیژن برای برش فلزات استفاده می کند. انواع سوخت های مختلف ممکن است مورد استفاده قرار گیرد ، اگرچه رایج ترین آن استیلن است. گازهای دیگر مورد استفاده شامل گاز طبیعی ، پروپان ، هیدروژن ، پروپیلن ، گاز مایع مایع (LPG) و ترکیب این گازها است.

تورچ برش پلاسما

تورچ برش پلاسما ابزاری متداول برای برش فلزات برای اهداف متنوع است. مشعل پلاسمای دستی یک ابزار عالی برای برش سریع ورق های فلزی ، صفحات فلزی ، تسمه ها ، پیچ و مهره ها ، لوله ها و غیره است. مشعل های پلاسمای دستی همچنین یک ابزار مناسب برای چسباندن اتصالات جوش و یا از بین بردن جوش های معیوب هستند. . برای برش اشکال کوچک از صفحه فلزی می توان از یک مشعل دستی استفاده کرد ، اما گرفتن دقت کافی قطعه یا کیفیت لبه برای اکثر ساخت فلز غیرممکن است. به همین دلیل یک پلاسما CNC ضروری است.

تورچ QuattroJet برند ESAB

مشعل QuattroJet پیشرفته ترین مشعل برش خورده اکسیژن ESAB است. استفاده از آن آسان ، قابل اعتماد ، تولیدی و ایمن است. QuattroJet کار ساده تر ، تنظیم سریعتر و بهره وری بالاتر را با نازل های سریع و بدون ابزار ارائه می دهد.

تورچ برش cnc هواگاز

سیستم جرقه زنی داخلی قابلیت اطمینان بالاتری و عملکرد خودکار را فراهم می کند. بهره وری توسط سنسور ارتفاع داخلی افزایش می یابد ، که باعث افزایش بهره وری از مواد تا 7٪ می شود. QuattroJet همچنین دارای یک سنسور شعله داخلی است که امنیت را افزایش می دهد ، اتوماسیون فرایند سوخت اکسی را افزایش می دهد و عملکرد را ساده می کند.

پیشنهاد می کنیم ببینید : فنر تورچ

مقایسه سوخت OXY با سایر روشها

گزینه های رایج برای برش سوخت های اکسی شامل برش پلاسما و برش جت آب است. با برش پلاسما ، مشعل پلاسما با سرعت زیاد و از طریق قوس الکتریکی ، گاز بی اثر را منفجر می کند ، مقداری از گاز را به پلاسما تبدیل می کند و وسیله ای برای برش را فراهم می کند. با برش واترجت ، از مخلوطی از آب و ساینده برای برش فلز استفاده می شود. این روش هیچ منطقه مهار گرما یا گرما را به عنوان یکی از مزایای اصلی آن فراهم نمی کند. با این وجود ، هر روش خاص بسته به مواد استفاده شده ، نیازهای خاص برای برش و کاربردها و سایر شرایط و مشخصات بهتر کار می کند.

برشکاری با تورچ cnc

دستگاه دوکاره برش CNC

امروزه ، نیاز به انتخاب بین سوخت اکسی و برش پلاسما می تواند از جهاتی از بین برود. به این دلیل است که بسیاری از دستگاههای برش CNC برجسته و برش CNC دستگاهی را برای انجام هر دو عملیات فراهم می کنند. این کار راحتی بسیاری را برای اکثر مشاغل فراهم می کند ، زیرا آنها قادر به کاهش هزینه های بالاتر و هزینه های خرید انواع مختلفی از تجهیزات هستند و قادر به کاهش استفاده از فضای فیزیکی و منابع دیگر هستند. آنها می توانند طیف کاملی از مشاغل را که می توانند برای هر یک یا هر دو سیستم مختلف ، همه به راحتی از همان مکان خواستار شوند ، برطرف کنند. دستگاه hornet برش

داشتن دستگاهی که بتواند هم سوخت هواگاز باشد و هم برش پلاسما را فراهم می کند ، قابلیت های کلی آنها و همچنین کارایی ، بهره وری و سودآوری را بهبود می بخشد و به همین دلیل گاهی اوقات هنگام مقایسه انواع سیستم های برش و ماشین های CNC ، ویژگی و ویژگی اصلی محسوب می شود.

تورچ CNC قطعه مورد نیاز در برش CNC

بالن گازتامین کننده تورچ های هوا گاز CNC برای برش آهن و فولاد به وسیله دستگاه CNC قدیمی ترین روش و متداول ترین روش دستگاه هوا گاز CNC است.

داشتن لبه های برش دقیق و تمیز در ضخامت های بالا از مزایای این روش است. مهمترین مزیت برشکاری CNC هوا گاز نصب چندین فک یا تورچ با ارتفاع دلخواه به صورت موازی و برابر است که همزمان همه تورچ ها برش می دهند. برش تمیز با دقت بالا،با CNC هوا گاز می توان برشکاری ازضخامت حدود  3 تا 300میلیمتر را با هوا گاز انجام داد.

لطفا ببینید : تورچ جوشکاری

با جا به جا کردن نازل های هوا گاز برش دلخواه به هر اندازه دلخواه این کار انجام می شود.

جهت خرید قطعات برشکاری CNC می توانید با مجموعه ما در ارتباط باشید. در این قسمت سعی نمودیم تورچ cnc را برای شما تشریح کنیم و با سایر برش ها مقایسه نماییم.