محصولی دیگر در صنعت جوشکاری ، ارائه شده از سوی مجموعه بالن صنعت. آون جوشکاری جعبه های فلزی مستطیل شکلی هستند که بر اساس وزن مشخص میشوند. آون جوشکاری چیست ؟ آون به مخزن هایی گفته میشود که قابل حمل می باشند و برای خشک کردن یا گرم کردن الکترود مورد استفاده قرار می گیرد. آون ها در ظرفیت های 10 – 25 – 40 – 70 – 100 – 165 – 250 – 350 گیلوگرم می باشد . تمامی محصولات فوق دارای 220 ولت هستند. و بر اساس مدل مورد نظر ، ابعاد آنان بزرگتر خواهدشد.

آون جوشکاری چیست

از آون جوشکاری برای الکترود ها استفاده میشود که قبل از جوشکاری برای آماده سازی ، الکترود ها درون این مخزن نگهداری میشود. ازدستگاه الکترود خشک کنجهت رطوبن زدایی و خشک کردن الکترود قبل از عملیات جوشکاری استفاده می شود.

الکترود خشک کن

الکترود خشک کن

پر مصرفترین آون ظرفیت الکترود خشک کن 10 کیلوگرم می باشد. آون 10 کیلویی دارای 300 درجه حرارت برای انجام عملیات می باشد. این خشک کن الکترود از کیفیت ساخت بالایی برخوردار می باشد. وات المنت 250 وات است.

ولتاژ ورودی این خشک کن الکترود 220 ولت می باشد. مجهز به مدار الکتریکی. در برابر برق گرفتگی ناشی از اتصال کوتاه یا المنت مقاوم است. این خشک کن الکترود قابلیت کاهش اتلاف حرارت را دارد. ساخت کشور ایران.

آون جوشکاری ایرانی

بله درست است ، آون های موجود در بازار تولید ایران می باشد و به دلیل کیفیت بالای این محصولات ، از محصولات وارداتی در کشورمان وجود ندارد.

مشخصات :

برای مشاهده انواع آون جوشکاری می توانید صفحه زیر را ببینید.

الکترود خشک کن

در این صفحه شما مشخصات انواع آون یا همان الکترود خشک کن را بهمراه ابعاد در جدول مشخص شده از سوی فروشندگان این مجموعه خواهید دید.

خرید آون جوشکاری

فروش این محصول در مجموعه بالن صنعت فعال می باشد و شما مشتری عزیز جهت خرید آون جوشکاری می توانید با ما در ارتباط باشید.

اطلاعات بیشتر در خصوص آون جوشکاری چیست

Storing and Redrying Electrodes

الکترودهای مخصوص جوشکاری قوس فلزی محافظ (SMAW) یا الکترودهای چوب باید به درستی ذخیره شوند تا جوشکاری های با کیفیت را ذخیره کنید. هنگامی که الکترودهای چوب رطوبت جو را جذب می کنند ، باید آنها را خشک کنند تا توانایی آنها در رساندن جوش های با کیفیت بازگردد. الکترودهای با رطوبت بیش از حد ممکن است منجر به ترک خوردگی یا تخلخل شوند. ویژگی های عملیاتی نیز ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. اگر مشکلات ترک خوردگی غیر قابل توضیح را تجربه کرده اید ، یا اگر عملکرد قوس الکترود چوب بدتر شده است ، ممکن است به دلیل روش های ذخیره سازی شما یا روش های خشک کردن مجدد باشد.

برای اطمینان از بالاترین کیفیت جوش ها و همچنین بهترین ویژگی های عملکردی از الکترودهای چوب خود ، این روشهای ساده ذخیره سازی ، قرار گرفتن در معرض و تغییر رنگ را دنبال کنید.

ذخیره الکترودهای استیک کم هیدروژن

الکترودهای چوب کم هیدروژن برای عملکرد صحیح باید خشک باشند. ظروف مهر و موم شده بدون حلقه لینکلن در شرایط ذخیره سازی خوبی از محافظت عالی استفاده می کند. قوطی های باز شده باید در یک کابینت با دمای 250 تا 300 درجه فارنهایت (120 تا 150 درجه سانتیگراد) نگهداری شوند.

پوشش های الکترود چوب کم هیدروژن که رطوبت را جذب کرده اند ، ممکن است منجر به ترک خوردگی ناشی از هیدروژن شود ، به خصوص در فولادهای با استحکام عملکرد 80،000 psi (550 مگاپاسکال) و بالاتر.

الکترودهای مقاوم در برابر رطوبت با پسوند “R” در طبقه بندی AWS خود از مقاومت بالایی در برابر پوشش وانت رطوبت برخوردار هستند و در صورت صحیح ذخیره سازی ، صرف نظر از استحکام عملکرد فولاد جوش داده شده ، مستعد ابتلا به این مشکل هستند. الزامات خاص کد ممکن است محدوده مواجهه متفاوت با این دستورالعمل ها را نشان دهد.

تمام الکترودهای چوب هیدروژن کم باید به درستی ذخیره شوند ، حتی آنهایی که دارای پسوند “R” هستند. الکترودهای استاندارد EXX18 باید دو بار در هر تغییر به جوشکارها عرضه شود. انواع مقاوم در برابر رطوبت ممکن است تا 9 ساعت در معرض دید قرار بگیرند.