گاز نئون

گاز نئون۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۰:۰۱:۴۰ +۰۰:۰۰

Project Description

گاز نئون بعد از گاز هلیوم سبک ترین گاز نجیب است. رنگ گاز نئون در لوله تخلیه خلا و لامپ های نئون نارنجی مایل به قرمز است. ظرفیت خنک کنندگی گاز نئون 40 برابر هلیوم مایع و سه برابر هیدروژن مایع است.

نام محصول گاز نئون |فروش گاز نئون|قیمت گاز نئون
کد محصول Gas-Neon-100
سفارش محصول
تماس با کارشناس

توضیحات

گاز نئون بعد از گاز هلیوم سبک ترین گاز نجیب است. رنگ گاز نئون در لوله تخلیه خلا و لامپ های نئون نارنجی مایل به قرمز است. ظرفیت خنک کنندگی گاز نئون 40 برابر هلیوم مایع و سه برابر هیدروژن مایع است. گاز نئون در بیشتر کاربردها خنک کننده ارزان تری نسبت به گاز هلیوم است.
اگرچه گاز نئون برای بیشتر اهداف کاربردی یک عنصر خنثی است اما در آزمایشگاه یک ترکیب عجیب و غریب با فلوئور تشکیل می دهد. ترکیبات دیگری هم از گاز نئون وجود دارد.

کاربردها

• بیشترین کاربرد گاز نئون در ساخت علائم نئونی برای تبلیغات است که در همه جا وجود دارد. از یک لوله تخلیه خلا گاز نئون یک نور نارنجی مایل به قرمز می تابد. فقط علائم قرمز محتوی گاز نئون خالص هستند. بقیه برای ایجاد رنگ های متفاوت دارای گازهای دیگری هم هستند. گاز نئون همچنین برای ایجاد نشانگرهای ولتاژ بالا، آذرخش گیر، تجهیزات غواصی و لیزر استفاده شده است. نئون مایع یک خنک کننده برودتی مهم است و حدود 40 برابر ظرفیت خنک کنندگی بیشتری نسبت به هلیوم مایع و سه برابر نسبت به هیدروژن مایع دارد.

نکات ایمنی

• اطمینان از سالم بودن کپسول گاز نئون، شیرها، لوله ها و شلنگ های حاوی گاز نئون
گاز نئون از جمله گازهای خنثی است که سمی نیست و خطری ندارد ولی از جمله گازهای خفه کننده است و در غلظت های بالا منجر به سرگیجه، تهوع، خفگی و مرگ می شود. بنابراین باید از عدم نشتی گاز نئون اطمینان حاصل کرد.
• تهویه مناسب محل نگه داری کپسول گاز نئون
تهویه مناسب باعث می شود در صورت بروز نشتی گاز از تجمع آن در محیط و اثرات بعدی آن جلوگیری شود.
• استفاده از دستکش و ماسک در هنگام کار با نئون مایع
در هنگام کار با نئون مایع حتما بایستی از دستکش و ماسک استفاده نمایید. چرا که تماس با نئون مایع منجر به سوختگی شدید خواهد شد.