5 کاربرد نیتروژن در زندگی روزمره در مقاله زیر در مورد کاربرد های گاز نیتروژن توضیح می دهیم .
نیتروژن در بسته بندی مواد غذایی
شماره 1
حفظ مواد غذایی

ازت برای بسته بندی مواد غذایی. N2 برای ایجاد جو تغییر یافته که در آن به همراه دی اکسید کربن برای حفظ غذاهای بسته بندی شده تازه از طریق محافظت از آسیب اکسیداتیو استفاده می شود ، استفاده می شود.

5 کاربرد نیتروژن در زندگی روزمره

5 کاربرد نیتروژن در زندگی روزمره

کاربردهای گاز نیتروژن در زمینه پزشکی
شماره 2
داروسازی

ازت در صنعت داروسازی بطور گسترده استفاده می شود. در حقیقت ، در هر کلاس دارویی عمده دارویی ، از جمله آنتی بیوتیک ها وجود دارد. به عنوان اکسید نیتروژن ، از آن به عنوان بی حس کننده استفاده می شود. علاوه بر این ، حفاظت از انجماد همچنین از نیتروژن برای حفظ اسپرم ، تخم مرغ ، خون و سایر نمونه های بیولوژیکی دیگر استفاده می کند.

نیتروژن در ساخت و ساز
شماره ن3
ساخت و ساخت

“اتصالات کوچک” که امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ، وقتی قسمت داخلی فلز با استفاده از نیتروژن مایع سرد می شود و باعث کوچک شدن قسمت داخلی آن می شود. پس از درج ، درجه حرارت به حالت عادی برگشته و فلز به اندازه اصلی خود باز می گردد و به آن محکمی می دهد. همچنین از آن به عنوان نیتروژن مایع در ساخت تونل استفاده می شود که زمین در آن خیس است. نیتروژن مایع از طریق لوله ها به داخل زمین پمپ می شود. هنگامی که نیتروژن به خاک رسوب می کند ، باعث از بین رفتن گرما از خاک و انجماد می شود.

نیتروژن در الکترونیک
شماره 4
الکترونیک

در CPU های رایانه ها به منظور جلوگیری از گرم شدن آنها استفاده می شود. این ماده در سیستم های مهار آتش برای I.T به طور گسترده ای استفاده می شود. تجهیزات. از نیتروژن نیز در آشکارسازهای اشعه ایکس استفاده می شود.

ازت در فولاد ضد زنگ
شماره 5
فولاد ضد زنگ

از نیتروژن بعنوان گاز پاک کننده در صنعت فولاد استفاده می شود و از درز جوش محافظت می کند تا زمانی که خنک شود تا حدی که اکسید شدن دیگر نمی تواند رخ دهد. همچنین از آن به عنوان گاز محافظ برای محافظت از فرآیندهای فناوری در برابر اکسیداسیون استفاده می شود. پیش از این صنایع گاز نیتروژن خود را در سیلندرها یا بطری های نزدیکترین کارخانه نیتروژن خود تحویل می دادند. این منجر به هزینه های بالا و خلوص متناقض شد. داشتن ژنراتور نیتروژن در محل ، تأمین بی وقفه گاز با خلوص مداوم را فراهم می کند.

اطلاعات بیشتر در مورد نیتروژن مورد استفاده در لحیم کاری.

داشتن ژنراتور نیتروژن خود به شما امکان می دهد نیتروژن خود را تولید کنید ، از بین بردن پردازش ، پر کردن مجدد و هزینه های تحویل. نصب آنها آسان است و ما می توانیم منبع قابل توجهی از گاز نیتروژن که به صورت تقاضا تولید می شود را در اختیار شما قرار دهیم. مولد نیتروژن کاملاً اتوماتیک نیتروژن با خلوص بالا را تحویل می دهد.

 

ژنراتورهای ازت در بخش های مختلف آزمایشگاهی و صنعتی از جمله مواد غذایی و آشامیدنی ، دارویی و هوافضا استفاده می شوند. ژنراتورهای گاز ازت ما کوچک ، بی صدا هستند و دسترسی سریع به گازهای تازه تولید شده را دارند.

شماره 4
الکترونیک

در CPU های رایانه ها به منظور جلوگیری از گرم شدن آنها استفاده می شود. این ماده در سیستم های مهار آتش برای I.T به طور گسترده ای استفاده می شود. تجهیزات. از نیتروژن نیز در آشکارسازهای اشعه ایکس استفاده می شود.
ازت در فولاد ضد زنگ.