R600a ، دارای درجه مبرد ایزوبوتان ، مبرد طبیعی است که برای استفاده در طیف وسیعی از کاربردهای تبرید مناسب است. گاز R600a به دلیل پایین بودن تاثیر محیطی و عملکرد عالی ترمودینامیکی در حال افزایش است. گاز مبرد مورد نظر در یخچال و فریزرهای تجاری داخلی و کوچک است. با صفر ODP (پتانسیل کاهش ازن) و GWP بسیار پائین (پتانسیل گرمایش جهانی) غیر سمی است.

گاز R600a

مبرد با ساختارهای مولکولی مشخصی به عنوان موادی معرفی شده اند که می توانند برای محیط زیست مضر باشند.

دو خاصیت مهم هستند:

  1. پتانسیل تخلیه ازن (ODP)
  2. پتانسیل گرمایش جهانی (GWP)

گاز R600a

اولین دارایی منفی توسط پروتکل مونترال (“پروتکل مونترال در مورد موادی که لایه اوزون را تخریب می کنند”) از سال 1987 پوشانده شده است که یک توافق بین المللی است که برای محافظت از لایه ازن زمین با خاتمه دادن به تولید تعداد زیادی از مواد که مسئولیت اوزون هستند طراحی شده است.

تخلیه. نتیجه جایگزینی مبرد HCFC (کلروفلوروکربن هالوژنه ، R22) با مبردهای HFC (هیدروفلوروکربن ، به عنوان مثال R134a) بود که دارای ODP صفر (یا نزدیک صفر) هستند.

بیشتر بخوانید : گاز خنک کننده r134a

پایین آمدن قابل توجه مبردهای HFC ، پتانسیل گرمایش بالای جهانی آنها از آنجایی که آنها به این دسته از گازهای گلخانه ای تعلق دارند.

این واقعیت پس از تصویب پروتکل مونترال کشف شد و اخیراً با اصلاحیه ای که در اکتبر سال 2016 در کیگالی به تصویب رسید ، کشف شد.

پیش از این اصلاحیه ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا مقرراتی را برای تعریف مرحله پایین و جایگزینی این HFC ها در فدرال تنظیم کرده بودند. مرحله.

بالن صنعت پیشگام و متقاضی اولیه هیدروکربن ها به عنوان مبرد بوده و معتقد است که کارآمدترین و اقتصادی ترین مواد برای استفاده در وسایل خنک کننده ایزوبوتان (R600a) و پروپان (R290) هستند.

بالن صنعت اولین مورد را به عنوان جایگزینی برای لوازم خانگی و ظرفیتهای کوچک در بخش تجاری سبک و دومی برای کاربردهای تجاری متوسط ​​تا بزرگ توصیه می کند.

فروش گاز مبرد R600 a

بالن صنعت فروشنده تخصصی در زمینه گاز و تجهیزات جوش و برش می باشد.

این مجموعه توانسته است در زمینه گاز های مبرد فعالیت خوبی را داشته و به مشتریان خود خدمات ارزنده ای از جمله قیمت مناسب را ارائه دهد.

جهت دریافت قیمت و خرید می توانید با ما در ارتباط باشید.

گاز مبرد R600a - یا متیل پروپان

گاز مبرد R600a – یا متیل پروپان

یک سوال

تفاوت بین R134a و R600a چیست؟ آیا یخچال خانگی که در ابتدا از R600a استفاده می کرد ، به R134a تغییر می یابد؟

آیا ممکن است مبرد مبرد را از R600a به R134a تغییر دهید ..
در صورت ایجاد این تغییر در نتیجه چه می شود.

پاسخ :

R600a یک گاز قابل اشتعال است و در مقایسه با GWP بالای R134a پتانسیل گرمایش جهانی (GWP) و پتانسیل کاهش ازن (ODP) کم است.

همچنین چرخه تبرید کار با R600a به لطف تولید همین دما با داشتن فشار کمتر در کندانسور ، راندمان بالاتری دارد.

می توان از کمپرسور R134a به جای کمپرسور R600a با همان چرخه استفاده کرد اما نباید از یک کمپرسور R134a با مبرد R600a استفاده کرد.