گاز بالن

بالن ها وسایلی هستند که بدون انرژی سوخت های فسیلی می توانند در آسمان حرکت کنند. گاز بالن (البته بعضی مدل ها)دو نوع بالن وجود دارد که یکی از گاز هیدورژن یا هلیم پر می شود و دیگری که با هوای گرم پر می شود، در حالت اول به انرژی زیادی احتیاج ندارد ولی مدل گاز گرم برای گرم شدن داخل بالن به شعله زیادی احتیاج دارد.

مختصری از تاریخچه بالن

رزیه (Rozier)، شیمیدان و معلم فیزیک فرانسوی بود و بیشتر در باره ی گازها تحقیق می کرد . او موزه ی علومی بنا کرده بود که در آن آزمایش های شیمی و فیزیک را برای عموم به نمایش در می آورد . او در ژوئن 1783 ، به تماشای پرواز بالون برادران مونت گلفیه رفته بود .

بالن که این دو برادر ساخته بودند ، او را سر ذوق آورد و خودش شروع به آزمایش و تجربه کرد. بالاخره بعد از تلاش های مستمر و پیگیر موفق شد در 19 سپتامبر 1783 بالون هوای گرمی بسازد که در آن یک گوسفند ، یک اردک و یک خروس سوار بودند!

در 15 اکتبر همان سال او دیگر آن قدر به بالون اصلاح شده ی خودش مطمئن بود که در آن نشست و بر فراز پاریس به پرواز در آمد . البته 15 دقیقه بیشتر در هوا نماند و پس از 15 دقیقه پرواز در ارتفاع 25 متری، سالم به زمین نشست . پس از انجام آزمایش های بیشتر و بیشتر…. او توانست در 21 نوامبر 1783 با بالون برادران مونت گلفیه سفری 12 کیلومتری را تجربه کند . در طی این پرواز که کلاً 25 دقیقه طول کشید ، بالون او تا ارتفاع 900 متری بالا رفت .

عملکرد بالن

هوای گرم از هوای سرد سبک‌تر است بنابراین بالا می‌رود که به این عمل همرفت می‌گویند. برای این که بالن به پرواز درآید، باید هوای داخل ان گرم شود. در بالن‌ های پیشرفته برای این کار از مشعل‌های گازی استفاده می‌کنند.

اگر مشعل روشن شود، بالون بالا می‌رود. وقتی داخل بالن سرد شود ارتفاع کم می‌شود. بالن‌های اسباب بازی در نمایشگاه با هوای گرم پر نمی‌شوند، اما باز هم بالا می‌روند. ان‌ ها را پر از گاز هلیوم می‌کنند که سبک‌تر از هواست.

هیدروژن سبک‌ترین گاز است و تا دهه ۱۹۳۰ در کشتی‌های هوایی و بالن های حمل مسافر به کار می‌رفت. متأسفانه هیدروژن زود مشتعل می‌شود و پس از یک رشته حوادث ناگوار، استفاده از ان ممنوع شد. در سال‌های اخیر، بار دیگر ان‌ها را با هلیوم پر می‌کنند که آتش نمی‌گیرند و نسبت به دهه ۱۹۳۰ آسان‌تر بدست می‌آید.

شکل آیرودینامیکی بالن و جنس آن که معمولاً از لاستیک‌های مقاوم در مقابل نفوذ گازها است همه از مسایل بسیار مهم و حساس در ساخت و طراحی آن به‌شمار می‌آیند.

شرکت بالن صنعت ارائه دهنده ی گاز بالن در تمامی نقاط کشور میباشد.

بروزرسانی 99/07/08 + بالا

گاز بالن چیست

گاز استفاده شده در بالن ها هلیوم می باشد. این گاز بسیار گران بوده و سبک که می تواند اشیا را به بالاترین نقطه انتقال دهد. در بالن ها نیز از این گاز استفاده میشود . گاز هلیوم موجب خواهد شد بالن بالا رفته و بی خطر می باشد که از انفجار جلوگیری خواهد شد.

در گذشته از این گاز استفاده نشد و برای ارزان تر شدن از هیدروژن استفاده گردید که موجب انفجار بالن و جان باختن افراد زیادی گردید.

مجموعه بالن صنعت با توجه به فعالیت در زمینه انواع گاز توانسته است در زمینه شارژ و فروش مخازن شارژ شده از هلیوم برای بالن فعالیت دارد. گاز بالن به دلیل وارداتی بود دارای قیمت بالایی است که این موضوع موجب شده است استفاده از بالن نیز قیمت افزایشی داشته باشد.

گاز بالون

استفاده از انبوهی بادکنک که می توان بالن های کوچک نامگذاری نمود ، قادر هستند اشیا بزرگ را به بالا ببرند و این است که توانایی بالا بردن یک بالون کار دشواری نیست. گاز بالون در سیلندر 50 لیتری به فروش میرسد که باید از خلوص کاملی برخوردار باشند.

در زمان بالون سواری موجب است گرمای زیاد ناشی از تابش خورشید باعث گرم شدن شود. که استفاده از گاز بالون با اطلاعات کامل و استاندارد باعث خواهد شد که مشکلی پیش نیاید.

شما در صورتی که علاوه بر بالن نیاز به خرید این گاز در هر سایزی باشید می توانید با مجموعه بالن صنعت در ارتباط باشید و قیمت را دریافت نمایید. بنا به درخواست مشتری میزان حجم سیلندر مشخص خواهد شد که این موضوع در قیمت تاثیر بسزایی خواهد داشت.

گاز بالن

گاز بالن

بالون دارای مخازن بسیار بزرگی هستند که توانایی بالا بردن دیواره و تعدادی افراد با وزن های مختلف است که استانداردی را داشته باشد ، به بالا هدایت می نماید.

در بالون ها استفاده از تکنولوژی هایی رعایت شده که بتوان به مسیرهای مختلف هدایت شده و در صورت نیاز فرود آید. از آنجا که گاز ها از منافع موجود اندک اندک به مرور زمان خارج شده ، بعد از مدت زمانی نیاز به افزایش شارژ است که این موضوع در خرید و فروش گاز بالون تاثیر گذاشته است.

99/08/21

گازی که در بالن وجود دارد

ما همیشه در کنار فروش محصولات خود در تلاش هسیتم که آموزش در وبسایت خود داشته باشیم و اطلاعات خود را در اختیار مشتریان قرار بدهیم. گازی که در بالن وجود دارد منجرب می شود که بالن به سمت بالا هدایت شود و این توسط گاز اعمال میشود. گازی که باید سبک باشد تا بتواند بالن با این وزن زیاد را به بالا هدایت نماید.

جرم مولکولی گازها متفاوت است و همه گازها سبک نیستند ، تعداد آنان کم است و بی خطر بودن بسیار حائز اهمیت هستند. در نظر داشته باشید که یک بالن بزرگ که چندین نفر را بر خود سوار کرده چه وزنی خواهد داشت ، در این بین با استفاده از گاز چنان مشتاق به حرکت به سمت بالاست که حتی بالن را با طناب به زمین می بندند.

در این پیج با گاز بالن آشنا شدید که در واقع درون بالن از هلیوم استفاده شده است. گازی بی خطر و سبک . گاز بالن چیست سوالی است که خیلی از مردم تمایل با آشنایی با آن دارند و میخواهند بدانند که چگونه میشود این جسم با هوا پرواز نماید. از سوی دیگر کسانی که به سوار شدن این وسیله رفته باشند از کنجکاوی بیشتری برخوردار هستند.

گازی که در بالن وجود دارد چیست باعث خواهد شد به سمت بالا حرکت نماید. اگر ابعاد کوچکتر این جسم را بخواهیم به شما معرفی نماییم ، بادکنک است که در جشن ها برای تزئین مورد استفاده قرار می گیرد. درون آنها نیز هلیوم شارژ میشود تا بادکنک ها به سمت بالا رفته و در بالاترین نقطه قرار بگیرد.

مجموعه بالن صنعت فعال در زمینه تجهیزات جوش و برش ، گازها می باشد. واردات و فروش این گاز در سیلندر های 50 لیتری انجام میشود و اغلب مصرف ها در زمینه بالن و بادکنک انجام می گردد. در صورتی که شما نیاز به محصول کوچکتر هستید می توانید محصول با قیمت کپسول اکسیژن 40 کیلویی را مشاهده کنید، که قادر هستیم در این مخزن ها به شما نیز گاز بالن بدهیم.

99/10/25

بالون از چه گازی پر شده

بالن صنعت توانسته است در این زمینه با مجموعه های زیادی همکاری نماید و گاز مورد نظر آنان را تامین نماید. بالون از چه گازی پر شده شاید برای شما سوال بشود که پیش تر درباره این موضوع صحبت شده است و به آن اشاره نموده ایم.

در جهت بالا بردن بالن می توان از برخی از گازها استفاده نمود که هر کدام می توانند به نوبه خود خطراتی داشته باشند که از خطرات پر شما می توان به انفجار اشاره نمود. ولی در خصوص هلیوم این موضوع خنثی می باشد.

گاز بالون چه گازی است که شما بخواهید از آن استاده نموده و در جهت بالا بردن بالن استفاده نمایید. حالا با توجه به خنثی بودن استفاده از هلیم در بالن انجام خواهد گرفت.

بالن صنعت در راستای فعالیت در این زمینه توانسته است واردات و فروش مستقیم گاز فوق در سیلندر را انجام دهد. جهت آشنایی با نوع یکبار مصرف و قابل شارژ می توانید به صفحه گاز هلیوم سایت ما مراجعه نمایید.