کپسول یک بار مصرف گاز هلیوم بخرم یا یک کپسول فشار قوی اجاره کنم؟

کپسول یک بار مصرف گاز هلیوم بخرم یا یک کپسول فشار قوی اجاره کنم؟

توجه توجه !! 

به دلیل آنکه اغلب کپسول های یکبار مصرف هلیوم در کارگاههای غیر مجاز توسط مخلوط گازی هیدروژن-ازت پر می شوند و از آنجاکه گاز هیدروژن بسیار خطرناک است و با کوچکترین جرقه ای منفجر می گردد، لذا  قابل ذکر است استفاده از کپسول های یکبار مصرف گاز هلیوم به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. خواهشمند است برای جلوگیری از خطرهای ناشی از آن اطلاع رسانی کنید.

همانطور که می دانید جهت استفاده از گار هلیوم دو نوع کپسول|سیلندر در بازار موجود میباشد. کپسول های 5 لیتری و کپسول های 10 لیتری یک بار مصرف و سیلندر|کپسول های فشار قوی گاز هلیوم که از 2 لیتری تا 50 لیتری در بازار موجود میباشد حال شاید این سوال مطرح باشد که من چه نوع کپسولی بخرم؟ کدام به صرفه تر است؟ کار با کدام راحت تر است؟

تفاوت کپسول یک بار مصرف هلیوم و کپسول فشار قوی گاز هلیوم؟
در کپسول های یک بار مصرف گاز هلیوم بین 20 تا 25 بار است که همین امر باعث می شود حجم گاز کمتری در آن ذخیره شود در حالیکه در کپسول های فشار قوی گاز هلیوم، فشار گاز بسته به نوع کپسول بین 100 تا 200 بار می باشد.
کار با کپسول های یک بار مصرف هلیوم ساده و آسان است ولی کپسول های فشار قوی نیازمند استفاده از رگلاتورهای مخصوص گاز هلیوم می باشد.(مثل گازهای پرسی و بوتان قدیمی نیازمند رگلاتور گاز می باشد).

کپسول های گاز هلیوم یک بار مصرف موجود در بازار :
–    کپسول 5 لیتری هلیوم 20 بار فشار : 100 لیتر گاز هلیوم دارد و فقط مصرف خانگی
–    کپسول 10 لیتری هلیوم 20 بار فشار200 لیتر گاز هلیوم دارد و فقط مصرف خانگی

کپسول های فشار قوی گاز هلیوم اجاره ای یا فروشی در بازار :
–    کپسول 2 لیتری گاز هلیوم 100 بار : 200 لیتر گاز هلیوم و فقط مصرف خانگی
–    کپسول 3 لیتری گاز هلیوم 100 بار : 300 لیتر گاز گاز هلیوم و فقط مصرف خانگی
–    کپسول 5 لیتری گاز هلیوم 100 بار500 لیتر گاز هلیوم و هم مصرف خانگی و هم مصرف خدماتی-شرکتی
–    کپسول 10 لیتری گاز هلیوم 100 بار1000 لیتر گاز هلیوم فقط مصرف خدماتی-شرکتی
–    کپسول 50 لیتری گاز هلیوم 200 بار10000 لیتر گاز هلیوم فقط مصرف خدماتی شرکتی

حال با توجه به نوع مصرف کننده پیشنهاد های زیر ارائه می گردد:

1-    جشن های خانگی
در جشن های خانگی هم می توان از کپسول های یک بار مصرف گاز هلیوم استفاده کرد و هم می توان از کپسول های اجاره ای گاز هلیوم. بسته به تعداد بادکنک مورد نیاز می توانید نوع کپسول خود را انتخاب کنید. در مقاله “با کپسول گاز هلیوم چه تعداد بادکنک می توانم باد کنم؟” شرح کاملی در این زمینه داده شده است.
باید در نظر داشته باشید که قیمت کپسول یک بار مصرف 5 لیتری 20 بار فشار گاز هلیوم در حدود 70 هزارتومان تا 90 هزارتومان می باشد در حالیکه یک کپسول 2 لیتری 100 بار فشار تقریبا دوبرابر آن گاز هلیم دارد و قیمت آن در حدود نصف قیمت یک کپسول هلیوم یک بار می باشد.

2-استفاده توسط شرکت های خدماتی جشن هاو یا تالارها

به جهت استفاده بالای این شرکت ها از گاز هلیوم فقط استفاده از کپسول های فشار قوی گاز هلیوم توصیه می شود. و پیشنهاد می شود برای شرکت هایی که مجبور به حمل کپسول به جاهای مختلف می باشند استفاده از کپسول 10 لیتری 100 بار فشار گاز هلیوم توصیه می شود و برای فروشگاههای اسباب بازی که نیازمند حمل کپسول خود به دفعات نیستند استفاده از کپسول های 50 لیتری فشار قوی گاز هلیوم 200 بار توصیه می گردد که هم تعداد زیادی بادکنک پر می کند و هم بسیار به صرفه میباشد.

توصیه ها:
1-    جهت استفاده از کپسول های فشار قوی گاز هلیوم جهت جشن های خانگی لازم است توصیه های ایمنی را رعایت کنید.
2-    برای اینکه بتوانید تعداد بیشتری بادکنک پر کنید می توانید از روش  60-40 استفاده کنید که 40 درصد هوا و 60 درصد گاز هلیوم در آنها پر شود. البته این امر باعث می شود که بادکنک مدت زمان کمتری روی هوا معلق بماند.
3-    بعضا در کپسول های یک بار مصرف، گاز هلیوم خالص پر نمی شود و آن را به صورت ترکیبی با گاز ازت یا هوا استفاده می کنند. لذا توصیه می شود در صورتیکه توانایی کار با کپسول های فشار قوی دارید از خرید کپسول یک بار مصرف گاز هلیوم صرف نظر کنید.

4-   جهت بالابردن مدت زمان معلق بودن بادکنک استفاده از بادکنک های با کیفیت و استفاده از گاز خالص به جای نوع ترکیبی(هلیوم-هوا) توصیه می گردد.

توجه توجه !! 

به دلیل آنکه اغلب کپسول های یکبار مصرف هلیوم در کارگاههای غیر مجاز توسط مخلوط گازی هیدروژن-ازت پر می شوند و از آنجاکه گاز هیدروژن بسیار خطرناک است و با کوچکترین جرقه ای منفجر می گردد، لذا استفاده از کپسول های یکبار مصرف گاز هلیوم به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. خواهشمند است برای جلوگیری از خطرهای ناشی از آن اطلاع رسانی کنید.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

ثبت ديدگاه