کپسول نیتروژن|گاز نیتروژن

کپسول ازت یا سیلندر نیتروژن از محصولات وارداتی شرکت بالن صنعت می باشد که گاز نیتروژن در سیلندرهای 40 لیتری و 50 لیتری می باشد

نیتروژن

(N) ، عنصر غیر فلزی گروه 15 [Va] از جدول تناوبی. این گاز بی رنگ ، بی بو و بی مزه است که فراوان ترین عنصر جو زمین است و ماده تشکیل دهنده تمام مواد زنده است.

نیتروژن

ما نیتروژن را در سیلندرهای گازی با فشار بالا و مایع با استفاده از نیتروژن مایع نیتروژن برای اندازه گیری هر نوع نیاز کم حجم ارائه می دهیم و همچنین در انواع کپسول های 40 لیتری و 50 لیتری 20 لیتری و 10 لیتری موجود می باشد .

 

نیتروژن

حقایق سریع
خصوصیات شیمیایی نیتروژن (بخشی از جدول دوره ای از تصویر عناصر)

گاز نیتروژن

 

ویژگی های عناصر
عدد اتمی 7
وزن اتمی 14.0067
نقطه ذوب -209.86 ° C (45345.8 ° F)
نقطه جوش -195.8 ° C (320.4 ° F)
تراکم (1 اتمسفر ، 0 درجه سانتیگراد) 1.2506 گرم در لیتر
حالت اکسیداسیون معمول −3 ، +3 ، +5
ساختار الکترونی 1 s 2 2 s 2 2 p 3

تاریخ

حدود چهار پنجم جو زمین نیتروژن  ، که در تحقیقات اولیه هواجدا شده و به عنوان یک ماده خاص شناخته شده است.

کارل ویلهلم شل ، شیمیدان سوئدی ، در سال 1772 نشان داد که هوا مخلوطی از دو گاز است که یکی از آنها را “هوای آتش” می نامد ، زیرا این امر از احتراق پشتیبانی می کند ، و دیگری “هوای ناپاک” ، زیرا پس از آن باقی مانده بود. هوای آتش “استفاده شده بود البته “هوای آتش” اکسیژن و نیتروژن “هوای ناپاک” بود.

در همین زمان ، نیتروژن توسط یک گیاه شناس اسکاتلندی نیز شناخته شد ، دانیل رادرفورد (که اولین کسی بود که یافته های خود را منتشر کرد) ، توسط شیمیدان انگلیسی ، هنری کاوندیش، و توسط روحانی و دانشمند انگلیسی ، جوزف پریستلی ، که به همراه شل ، اعتبار کشف اکسیژن داده می شود. کار بعدی نشان داد که گاز جدید به عنوان ماده تشکیل دهنده نیترات ، نام مشترک نیترات پتاسیم (KNO 3 ) است و بر این اساس ، آن را شیمی درمانی فرانسوی ژان-آنتوان آن کلود شپتال در سال 1790 از نیتروژن نامید.

نیتروژن برای اولین بار در نظر گرفته شد عنصر شیمیایی توسط آنتوان-لورن لووایزیر ، که توضیحات مربوط به نقش اکسیژن در احتراق سرانجام نظریه فلوگوستون را برانداز کرد ، یک دیدگاه نادرست از احتراق است که در اوایل قرن 18th رایج شد. ناتوانی نیتروژن در حمایت از زندگی (یونانی: zoe ) باعث شد لاوویزایر آن را از آزوت ، که هنوز معادل فرانسه نیتروژن است ، نام ببرد.

 

وقوع و توزیع

کپسول نیتروژن|گاز نیتروژن از بین عناصر ، نیتروژن در وفور کیهانی در رتبه ششم قرار دارد.جو زمین از 75.51 درصد وزن (یا 78.09 درصد از نظر حجم) ازت تشکیل شده است. این منبع اصلی نیتروژن برای تجارت و صنعت است. جو همچنین حاوی مقادیر کمی متفاوت نمک آمونیاک و آمونیوم و همچنین اکسیدهای ازت و اسید نیتریک است(مواد دوم در طوفان های الکتریکی و موتور احتراق داخلی تشکیل می شوند). نیتروژن آزاد در بسیاری از شهاب سنگ ها یافت می شود. در گازهای آتشفشان ، معادن و برخی از چشمه های معدنی. در خورشید؛ و در بعضی از ستاره ها و سحابی ها

نیتروژن همچنین در ذخایر معدنی نیترات یا نمکدان (نیترات پتاسیم ، KNO 3 ) و نمک شیلی (نیترات سدیم ، NaNO 3 ) رخ می دهد ، اما این ذخایر در مقادیری وجود دارد که کاملاً برای نیازهای انسان ناکافی است. ماده دیگری که سرشار از نیتروژن است گانو است که در غارهای خفاش و در مکانهای خشک که پرندگان از آن استفاده می شود یافت می شود.

در ترکیب ، نیتروژن در باران و خاک به عنوان نمک های آمونیاک و آمونیوم و در آب های دریا به عنوان آمونیوم (NH4 + ) ، نیترات (NO2 ) و نیترات (NO 3 ) وجود دارد. ازت به طور متوسط ​​حدود 16 درصد از وزن ترکیبات آلی پیچیده معروف به پروتئین را تشکیل می دهد که در تمام موجودات زنده وجود دارد. فراوانی طبیعی نیتروژن در پوسته زمین 0.3 قسمت در هر 1000 است. فراوانی کیهانی – برآورد فراوانی کل موجود در جهان – بین سه تا هفت اتم در اتم سیلیکون است که به عنوان استاندارد در نظر گرفته می شود.

تولید و استفاده تجاری

تولید تجاری نیتروژن تا حد زیادی در حال انجام است تقطیر کسری هوا مایع دمای جوش نیتروژن 95195.8 درجه سانتیگراد(-320.4 درجه فارنهایت) ، حدود 13 درجه سانتیگراد (23-درجه فارنهایت) کمتر از اکسیژن است ، که به همین دلیل کنار گذاشته می شود.

نیتروژن همچنین با سوزاندن کربن یا هیدروکربن ها در هوا و جدا کردن دی اکسید کربن و آب حاصل از نیتروژن باقیمانده می تواند در مقیاس بزرگ تولید شود. در مقیاس کوچک ، نیتروژن خالص با گرم کردن آزید باریم ، Ba (N3) 2 ساخته می شود . واکنشهای آزمایشگاهی مختلفی که ازت حاصل از نیتروژن را شامل می شوند شامل محلول های گرم کردن نیترات آمونیوم (NH 4 NO 2 ) ، اکسیداسیون آمونیاک توسط آب برم و اکسیداسیون آمونیاک توسط اکسید حجره گرم است .

معادلات شیمیایی.

ساخت و ساز

برای کار با بتن در هوای گرم ، سیستمهای خنک کننده بتن CryoCrete our ما از نیتروژن مایع به عنوان جایگزینی برایروشهای خنک کننده سنتی استفاده می کنند.

ساخت و ساخت فلز

ازت به عنوان روشی مؤثر برای جلوگیری از اکسیداسیون استفاده می شود و فضایی بی خطر و بی اثر را ایجاد میکند که گازهای تولید شده توسط کوره ها راپاکسازیمی کند. همچنین به عنوان گاز کمکی برای برش لیزر استفادهمی شود و برش پلاسما را تقویت می کند.

انرژی

ازت در طیف گسترده ای از کاربردهای انرژی بالادست و میان رده استفاده می شود. این می تواند برای همه چیز ازتست فشار خط لوله گرفته تا تصفیه هوا تا مدیریت دما گرفته تا روشنایی مایعات برای جریان بهتر استفاده شود.

مواد شیمیایی

از نیتروژن برای تحت فشار قرار دادن خطوط لوله به منظور کمک به حرکت مایعات و کمک به پاکسازی لوله کشی وتجهیزات برای جلوگیری از آلودگی استفاده می شود. با همکاری با خدمات انرژی اولویتی ، ما ازت با کیفیتپشتیبانی می کنیم که از یک منبع ثابت و مداوم از پمپ های ازت موبایل همراه است.

مراقبت های بهداشتی

کپسول نیتروژن|گاز نیتروژن ، نیتروژن NF برای همه بخش های صنعت بهداشت و درمان بسیار حیاتی است برای انجماد و حفظ مواد بیولوژیکی.

علوم زیستی

به عنوان یک گاز ، ازت به عنوان یک عنصر اساسی در فرآیندهای مختلف علوم زندگی و همچنین از محافظتی در برابراکسیداسیون و آلودگی استفاده می شود. در فرم مایع ، از نیتروژن نیز برای دستیابی به دمای کرایوژنیک در کاربردخنک کننده راکتور استفاده می شود.

فرآوری مواد غذایی

از سرد شدن تا انجماد ، نیتروژن نقش مهمی در کل فرآیند بسته بندی و نگهداری مواد غذایی دارد. علاوه بر خاصیتخنک کننده ، نیتروژن همچنین باعث ماندگاری بیشتر محصولات غذایی در بسته بندی جوی اصلاح شده (MAP) ، نگهداشتن اکسیژن و طراوت در آن می شود.

اتومبیل

ازت به عنوان یک عنصر ایمنی در کیسه های هوا و همچنین به عنوان گاز جوشکاری همه کاره در ساخت خودرواستفاده می شود. در طیف متنوعی از کارهای خط مونتاژ استفاده می شود زیرا فضای مناسبی برای جوشکاری با هرماده ای ایجاد می کند. از نیتروژن نیز به جای هوا در لاستیک ها برای حفظ فشار مداوم در نوسان دما استفاده میشود.

هوافضا و دفاع

استفاده از نیتروژن در حین ساخت اجزای با کیفیت روشی ایمن است که معمولاً در صنعت هوافضا مورد استفاده قرارمی گیرد. گاز بی اثر ، نیتروژن وجود اکسیژن را از بین می برد و محیط غیر قابل اشتعال را تأمین می کند. از نیتروژن همچنین در کوره های گرمایشی ، تونل های بادی و کاربردهای برش لیزر استفاده می شود.

حالت های تهیه

میکروبولک

برای کسانی که سیلندرها و Dewar های بیرونی دارند اما فضای کافی برای ذخیره انبوه ندارند ، ما نیتروژن را ازطریق Airgas MicroBulk ارائه می دهیمیک راه حل ایمن ، تمیز و کارآمد برای کاربران با حجم بالاتر.

تحویل های فله

نیتروژن همچنین در گاز فله و تحویل مایع و همچنین در طیف گسترده ای از خلوص ها و اندازه مخزن موجود است.

کپسول نیتروژن|گاز نیتروژن