Loading...

مقالات تخصصی

/مقالات تخصصی
مقالات تخصصی۱۳۹۷-۱۲-۱۳ ۱۲:۳۸:۳۳ +۰۰:۰۰

جوش و برش

۲۸ مرداد ۱۳۹۸|مقالات تخصصی|

جوش و برش جوش و برش  (welding and cutting )جوشکاری روشی است برای پیوستن دو قطعه فلز به یک قطعه جامد. برای انجام این کار ، حرارت یک قوس الکتریکی یا شعله اکسی استیلن در ناحیه دو قطعه فلز متصل شده است. این فلز ذوب می شود و در حالی که لبه ها هنوز ذوب شده اند ، فلز ذوب شده اضافی اضافه می شود. سپس این توده مذاب در یک قطعه جامد سرد و سرد می شود.

تورچ میگ جوشکاری چیست

۲۷ مرداد ۱۳۹۸|مقالات تخصصی|

در سیستم جوشکاری اتوماتیک از مشعل جوشکاری استفاده می شود تا الکترود جوشکاری به داخل قوس هدایت شود ، قدرت جوشکاری را به الکترود و تأمین محافظت از ناحیه قوس انجام دهد. انواع مشعل های جوشکاری زیادی وجود دارد و انتخاب آن به روند جوشکاری ، تغییر روند جوشکاری ، جریان جوشکاری ، اندازه الکترود و محیط محافظ بستگی دارد. مشعل های جوشکاری را می توان با توجه به نحوه خنک کردن آنها دسته بندی کرد. آنها ممکن است با آب خنک کننده در گردش یا با هوای محیط خنک شوند. مشعل را می توان برای فرآیند جوشکاری الکترودهای مصرفی از قبیل قوس فلزی فلزی یا جوش قوس دار با شار استفاده کرد و ممکن است محافظ گاز استفاده شود یا نباشد. مشعل را می توان با توجه به اینکه مشعل مستقیم است توصیف کرد یا خم در بشکه دارد. مشعل با خم اغلب برای برنامه های جوشکاری قوس رباتیک استفاده می شود تا دسترسی به جوش را فراهم ارکرد اصلی مشعل ، انتقال جریان جوش به الکترود است. برای فرآیند الکترود قابل احتساب این به معنای انتقال جریان به الکترود در هنگام حرکت الکترود از طریق مشعل است.دومین کار اصلی مشعل ، انتقال گاز محافظ در صورت استفاده ، به ناحیه قوس است. جوش قوس فلزی گاز از گاز محافظ استفاده می کند که ممکن است یک گاز فعال باشد که معمولاً دی اکسید کربن یا مخلوطی از گاز بی اثر ، به طور معمول آرگون ، با CO 2 یا اکسیژن است.

دی اکسید کربن

۲۶ مرداد ۱۳۹۸|مقالات تخصصی|

دی اکسید کربن ( فرمول شیمیایی co2   دی اکسید کربن اولین گازی بود که به عنوان یک ماده گسسته توصیف شده است. در حدود سال 1640 ، شیمیدان فلانی ، جان باپتیست ون هلمون ، مشاهده کرد که وقتی او ذغال سنگ را در یک ظرف بسته می سوزاند ، جرم خاکستر حاصل از آن بسیار کمتر از ذغال اصلی است. تعبیر او این بود که بقیه ذغال سنگ به ماده ای نامرئی منتقل شده و او را "گاز" یا "روح وحشی" ( spirus sylvestris ) خوانده است.

گاز هلیوم برای بادکنک

۲۵ مرداد ۱۳۹۸|مقالات تخصصی|

گازهلیوم (helium) یک گاز بی رنگ ، بی بو ، غیر سمی ، غیر خورنده و غیر قابل احتراق است. این ماده عمدتا از چاه های گاز طبیعی تهیه می شود. این گاز با ارزش در سراسر جهان کمبود دارد ، به همین دلیل بسیاری از برنامه ها سیستم های بازیابی و بازیافت را شامل می شوند.

کپسول اکسیژن، کاربردها و مصارف

۲۴ مرداد ۱۳۹۸|مقالات تخصصی|

اکسیژن خالص به صورت فشرده شده در کپسول های اکسیژن بسته بندی میشود. البته، در نقل و انتقال حجم های بالای اکسیژن، معمولا اکسیژن را به شکل مایع درآورده و در تانکر های با عایق ویژه جمل میکنند. این یک روش مقرون به صرفه از نظر اقتصادی است. زیرا هر یک لیتر اکسیژن مایع برابر با 840 لیتر گاز اکسیژن در مای 20 درجه سانتیگراد است.

هگزا فلوراید گوگرد یا SF6

۲۴ مرداد ۱۳۹۸|مقالات تخصصی|

هگزا فلوراید گوگرد یا SF6 همانطور که معمولاً از آن نام برده می شود ، یک گاز سنگین ، بی اثر ، غیر سمی و غیر قابل احتراق است. بنزین بدون آلودگی و غیر قابل اشتعال در دمای جو ، هگزا فلوراید گوگرد در واقع یکی از پایدارترین مواد شیمیایی گازی است. مصارف اصلی آن به عنوان یک وسیله عایق در سیستم های انتقال برق و دستگاه های توزیع برق ، ساختن یک پوشش بی اثر یا به سادگی برای جابجایی مخلوط های گازی در ذوب فلزات است.