ست لوازم تورچ آرگون، یکی از پیش نیاز های جوشکاری آرگون (و یا به بیان بهتر جوشکاری تیگ) است. پیش از آن که به معرفی لوازم جوش آرگون بپردازیم، بهتر است بدانیم جوش آرگون چیست؟

معرفی گاز آرگون

گاز آرگون یک عنصر شیمیایی با نماد Ar است و در دسته گاز های نجیب طبقه بندی میشود. آرگون بیشتر به عنوان یک گاز محافظ بی اثر شناخته میشود. آرگون، بی رنگ، بی بو، غیرقابل اشتعال و غیر سمی است.

چرا در فرایند جوشکاری از آرگون استفاده میکنند؟

آرگون در فرایندهای جوشکاری به عنوان یک گاز محافظ مورد استفاده قرار میگیرد. در طی جوشکاری فلزات در حال جوش معمولا در معرض دمای 7000 درجه سانتیگراد قرار میگیرند. در این دما بیشتر فلزات مایع میشوند که این موضوع امکان ایجاد جوش را فراهم میکند. آرگون برای محافظت از حوضچه مذاب فلز در مقابل عناصر موجود در هوا از جمله، اکسیژن، هیدروژن و نیتروژن به کار میرود. این عناصر باعث واکنش هایی با حوضچه مذاب میشوند و ممکن است باعث ایجاد تخلخل در نمای نهایی جوش شوند. آرگون همچنین در حفظ ثبات قوس و جلوگیری از اغتشاش قوس نقش مهمی دارد که منجر به افزایش نفوذ جوش ، انتقال بهتر سیم جوش به سطح جوشکاری و ظاهر بهتر جوش می شود.

آیا آرگون خطرناک است؟

آرگون یک گاز ایمن است. غیر سمی و غیر قابل اشتعال است. بنابر این با آن مسموم نمی شوید و منفجر هم نمی شود. آرگون معمولا در کپسول آرگون و به صورت پرفشار نگهداری میشود. بنا بر این هنگام کار با سیلندر آرگون، باید موارد حفاظتی کار با کپسول های پر فشار را رعایت کرد. آرگون نسبت به هوا 38% متراکم تر است، بنا بر این لازم است هنگام کار در محیط های بسته از تهویه مناسب محیط، اطمینان حاصل کنید، در غیر اینصورت، غلظت بالای آرگون ممکن است باعث اختناق و خفگی شود.

کدام نوع گاز آرگون، مناسب استفاده است؟

همیشه توصیه میکنیم از گاز آرگون با خلوص 99.996 یا همان گاز آرگون 4.6 استفاده کنید. آرگون 4.6 یکی از متداولترین گازها در جوشکاری TIG است. این درصد خلوص به این معنی است که آرگون با گاز دیگری مخلوط نشده است. سایر گاز های محافظ مانند مخلوط های گاز CO2 و یا آرگون CO2 کیفیتی مانند آرگون خالص به شما نمیدهند. این میزان خلوص برای فرایندهای صنعتی کافی است و خلوص بالاتر صرفا کاربردهای پزشکی دارد که الزاما مورد نیاز شما نخواهد بود.

فروش لوازم تورچ آرگون

برای جوشکاری آرگون نیاز به لوازم توزچ آرگون دارید. لوازم تورچ آرگون شامل انواع الکترودهای تنگستن (بسته به توع جوشکاری شامل: تنگستن توریم دار، تنگستن زیرکونیم، تنگستن لانتان و تنگستن سزیم دار) انواع تورچ های شیر دار و اتوماتیک، شیلنگ های مخصوص جوشکاری آرگون، سرامیک ها، مانومترهای فلومتر دار، سوزن گیر (کولت و کولت بادی) و … است.
شرکت بالن صنعت تامین کننده لوازم تورچ آرگون با بهترین کیفیت و کمترین قیمت است. جهت اطلاع کامل از فهرست لوازم تورچ آرگون و قیمت آن میتوانید با بالن صنعت تماس بگیرید.

بروزرسانی 99/05/16

لوازم تورچ آرگون

همانطور که با تورچ ها آشنا هستید دسته های جوشکاری هستند که بر اساس نوع جوشکاری متفاوت بوده و دارای متعلقاتی می باشند. لوازم تورچ آرگون در این بخش مورد بحث ما می باشد. همانطور که در مباحث گذشته گفته شد جوشکاری با دو گاز محافظ آرگون و co2 انجام می گردد.

خود تورچ به تنهایی از تعدادی ابزار کوچک تر استفاده شده که یک تورچ کامل را تشکیل خواهد داد.

نگاهی به بخشی از تجهیزات مورد استفاده در این تورچ را مشاهده کنید:

  • تنگستن
  • کلت
  • کلت بادی
  • سرامیک
  • پشت بند
  • دسته تورچ
  • فنر و کابل های مورد نیاز
  • روکش کابل تورچ

در نظر داشته باشید که هر تورچ با توجه به دستگاهی که استفاده می کنید متفاوت است و می تواند ویژگی های برتری داشته باشد.

لوازم تورچ آرگون و کاربرد آن

لوازم جوش آرگون

در زمان خرید لوازم مورد نیاز بری تورچ خود از اطلاع کافی نوع تورچ مطلع شوید. سایز متعلقات مورد نیاز یکی دیگر از مواردی که است که باید به آن توجه داشته باشید.

به عنوان مثال می توان اینگونه تفسیر کرد که در فعالیت شغلی خود بر اساس نیاز از سایت 2.4 استفاده خواهید کرد، با وجود این موضوع باید لوازم جوش آرگون خود را بر اساس این سایز خریداری نمایید.

از مواردی که با این سایز باید همخوانی داشته باشند می توان به سوزن ، سوزن گیر و تنگستن اشاره نمود.

لوازم تورچ آرگون به دلایل مصرفی بودن پس از استفاده در زمان کار به اتمام رسیده و باید تعویض گردد. این یکی از دلایلی است که مشتریان زیادی در خرید لوزام تورچ آرگون وجود دارد.

یکی دیگر از مواردی که مشتریان مجبور به استفاده از این لوازم هستند ، وجود جوشکاری با کیفیت در نوع های خاص از جمله آلومینیوم می باشد. که از گاز محافظ Ar مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

فروش لوازم جوش و برش

فروش لوازم جوش و برش

فروش لوازم تورچ آرگون

بالن صنعت با توجه به فعالیت در زمینه جوش و برش توانسته است خدمات ارزنده ای را به مشتریان خود ارائه دهد که فروش لوازم یدکی تورچ در راستای خدمات رسانی به مشتریان خود در سبد خرید قرار داده است.

مشتریان این مجموعه پس از خرید تورچ و دستگاه های مورد نیاز ، نگران تهیه لوازم یدکی نخواهند بود و در هر زمان می توانند مجددا لوازم مورد نیاز را خریداری نمایند.

شما هم می توانید از این سبد فروش بالن صنعت استفاده نمایید.

انواع تورچ TIG

انواع تورچ TIG