فلاش بک هوا برش چیست؟

فلاش بک هوا برش چیست؟ برای نگهداری و حمل و نقل گازهای فشرده شده بسیار مهم است. به طور خاص ، فلش بک در هنگام جوشکاری با مشعل های اکسیلی استیلن یک خطر بسیار واقعی است.

اگر از تجهیزات جوشکاری در محل کار خود استفاده می کنید ، حتما فلاش بک هوا برش مورد نیاز میباشد .

 فلشبک چیست؟

بازگرداندن فلاش هنگامی اتفاق می افتد که شعله به درون سوراخ مشعل سوزانده می شود و در امتداد یکی از خطوط گاز به داخل سیلندرهای گازی شما می رود.

در بهترین حالت ، فلاش بک می تواند داخل شیلنگ شما را بسوزاند و با گذشت زمان خسارت وارد کند. با این حال ، در بدترین حالت ، فلاش بک می تواند باعث انفجارهایی شود که به مردم آسیب می رساند ، به اموال آسیب می رساند و گازهای خطرناکی را به محیط می ریزد.

برگشت شعله  وسیله ایمنی است که از ورود مجدد شعله یا لوله گاز ، معمولاً با خنک کردن یا خاموش کردن شعله ، شعله را متوقف می کند.

چند بار باید تجهیزات جوشکاری خود را بازرسی کنید؟

استانداردهای استرالیا برای ذخیره سیلندر به سیستم های گاز نیاز دارد تا دستگیره های فلاش بک را مطابق با AS4603 نصب کنند.

از این گذشته ، هر بار که فلاش بک رخ می دهد ، باید مبدل فلش بک ، شیلنگ گاز و هرگونه اتصالات آن برداشته شود ، توسط شخص صالحی بازرسی شود و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض شود.

این امر به این دلیل است که فلش بک ها می توانند به متوقف کننده آسیب رسانده و باعث از بین رفتن اثر بخشی آن شوند. اگر صداهای غیرمعمول دیگری (مانند سوزش صدا) یا ترک وجود دارد ، گزارش این موارد نیز مهم است زیرا تجهیزات شما به آزمایش نشت استیله اکسی نیاز دارند.

چگونگی انتخاب بازگیران فلش بک

هنگامی که صحبت از انتخاب یک بازرس فلش بک می شود ، چند فاکتور مهم برای یادآوری وجود دارد:

اندازه اتصال: انواع مختلفی از مشعل ها ممکن است به اتصالات متفاوتی احتیاج داشته باشند ، بنابراین لازم است هنگام انتخاب گیرنده فلاش بک ، به این مورد توجه کنید. داشتن اندازه نادرست می تواند باعث عدم عبور جریان گاز کافی شود و در هنگام استفاده از تجهیزات خطراتی را به همراه داشته باشد ، بنابراین قبل از خریدفلاش بک هوا برش خود حتما با سازنده یا تهیه کننده تماس بگیرید.

نوع گاز:

گیرنده ها و تنظیم کننده های مختلف برای انواع مختلف گازها طراحی شده اند. اگر از اکسیژن یا هوا استفاده می کنید ، نوع گیرنده بازپرداخت مورد نیاز شما با استفاده از گازهای سوختی مانند استیلن ، متان ، هیدروژن یا LPG متفاوت خواهد بود.

نرخ جریان:

فلاش بک هوا برش چیست؟ فشار گازی که به مشعل شما رها می شود ، نقشی را بازی خواهد کرد که در آن شما نیاز به بازپرداخت فلاش بک دارید. غالباً دو گزینه وجود دارد – جریان استاندارد و زیاد – بنابراین هنگامی که گیرنده فلاش بک را انتخاب می کنید ، حتماً بر حداکثر فشار کار گاز توجه داشته باشید و آن را با مشعل مطابقت دهید.
دستگیره های فلاش بک دارای کد رنگی هستند و باید با AS4603 (مطابق با برچسب های GHS برای کالاهای خطرناک) علامت گذاری شوند. آنها همچنین باید دارای تاریخ و کشوری باشند که در آن دستگیرنده ، مارک سازنده ، مدل و شماره دسته و نام و جهت گاز استفاده می شود.

مهم است که قبل از خرید دستگیرها برای اولین بار با سازنده یا تأمین کننده خود ارتباط برقرار کنید. به آنها بگویید که دقیقاً چگونگی استفاده ، ذخیره و حمل و نقل از متخلفان استفاده خواهد شد ، بنابراین آنها می توانند به شما توصیه های مناسب در مورد انتخاب ، ذخیره و نگهداری را ارائه دهند.

محل قرارگیری بازپرسانهای فلاش بک

مطابق با توصیه های WorkSafe ، باید در هر خط گاز در پریز تنظیم کننده برای شیلنگ هایی با طول کمتر از 3 متر ، مجهز به فلش بک بک قرار گیرد. برای شیلنگ های طولانی تر از 3 متر ، یک دستگیره بازتابنده اضافی در انتهای مشعل مورد نیاز است.

علاوه بر گیرنده ، انتهای تنظیم کننده شلنگ باید دارای سوپاپ غیر برگشتی و شیر برش فعال شده با دما باشد ، در حالی که انتهای مشعل نیز به دریچه بدون بازگشت احتیاج دارد. برخی از دستگیرندگان اینها همه ساخته شده اند – حتماً با سازنده تماس بگیرید تا مطمئن شوید که همه چیز مورد نیاز خود را دارید.

نگهداشتن بازداشت کنندگان فلش بک

الزامات تست استیلن اکسی برای  ، نیاز به محکومیت بازپرداختهای فلاش بک پس از فرآیند تولید دارد. به طور مداوم ، آنها همچنین باید سالانه توسط شخص صالحی آزمایش یا جایگزین شوند. در صورت بازپرداخت ، دستگیره ها نیز باید آزمایش شوند تا ببینند که آیا قطعاتی نیاز به تعمیر ، تعویض یا دور انداختن دارند.

وقتی نوبت انقضا می رسد ، بهداشت و ایمنی کار هیچ دستورالعمل مشخصی ندارند ، بنابراین بررسی این تاریخ ها با سازنده یا تأمین کننده خود بسیار مهم است. همچنین در مورد هرگونه ذخیره سازی اضافی یا نگهداری مورد نیاز ، با تهیه کننده خود تماس بگیرید.

ذخیره و حمل استیلن اکسی

فلاش بک هوا برش : ذخیره سازی و حمل و نقل گازهای فشرده شده می تواند بسیار خطرناک باشد ، بنابراین باید ایمن باشد تا ایمنی همه افراد حفظ شود. در مرحله اول ، هر سیلندر باید مطابق با الزامات برچسب GHS برای کالاهای خطرناک باشد. سیلندر ذخیره سازی نیز باید از مواد سازگار باشد و تا زمانی که سیلندر ایمن نباشد باید از کلاه محافظ سوپاپ استفاده شود.

گازهای فشرده شده مانند اکسیژن و استیلن نیز باید در مناطق خنک ، خشک و با تهویه مناسب نگهداری و حمل شوند و در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرند. اگر سیلندرهای اکسیژن و استیلن را در کنار یکدیگر ذخیره می کنید ، آنها باید در قفس های بطری جداگانه گاز نگهداری شوند. سپس قفسها باید حداقل 3 متر از هم جدا شوند. در صورت عدم دستیابی به این مسافت از 3 متر ، باید یک سد غیر قابل اشتعال درست کنید که جدا از قفس سیلندر گاز اکسیژن از قفس استوانه استیل جدا شود.

هنگام حمل سیلندرهای گازی درون ساختمانها ، سیلندرها را باید فقط در آسانسورها حمل کرد و به درستی در قسمت دستی آسانسور ایمن کرد. هیچ کس نباید با سیلندر سفر کند و باید یک علامت در مقابل آسانسور قرار گیرد تا به دیگران توصیه کند که یک سیلندر در حال انتقال است.

اگر استیلن اکسی با استفاده از وسیله نقلیه منتقل می شود ، سیلندرها را می توان فقط به وسیله بازوی پشتی یا یک سایبان پشت ابزار که جدا از بدنه اصلی وسیله نقلیه است منتقل کرد.

سیلندرها باید به صورت ایده آل به صورت ایستاده منتقل شوند و مهم است که همیشه کاملاً ایمن باشند. اگر آنها به حالت دراز کشیده شده منتقل شوند ، باید از وسایل پشتیبانی برای جلوگیری از چرخش سیلندرها استفاده شود. فراموش نکنید که قبل از استفاده زمان تسویه سیلندر را بررسی کنید.

بالن صنعت وارد کننده انواع فلاشبک هوابرش که در زیر با آن آشنا می شویم .

۱-فلاش بک هوا برش ACE

2-فلاشبک موریس تایوان

3-فلاش بک هوا برش گلور سوئیس

۴- فلاشبک زینسر آلمان

۵- فلاشبک هوا برش ولکانو

۶- فلاشبک دو سر شیلنگ گسبار