جوشکاری کردن یکی از شغل های حرفه ای در زمینه اتصال فلزات به یکدیگر می باشد که علاوه بر فلزات بر جوشکاری پلاستیک نیز می توان اشاره نمود. جوشکاری تیگ یکی از روش های جوشکاری فلزات محسوب میشود . مجموعه بالن صنعت در زمینه فروش تجهیزات مورد نیاز در انواع جوشکاری فعالیت دارد و می توان یکی از مجموعه های کامل و متنوع ابزار در این راستا  معرفی گردد.

جوشکاری تیگ

به این نوع جوشکاری با اسم های مختلف اشاره میشود که در این قسمت میخواهیم در خصوص مواردی شما را با این سیستم آشنا نماییم.

  • جوشکاری آرگون
  • جوشکاری tig

چرا جوشکاری آرگون ؟

دلیل اینکه از این سیستم با نام آرگون یاد میشود به دلیل وجود گاز آرگون جهت حفاظت در زمان جوشکاری و بالا بردن کیفیت جوش می باشد.

استفاده از این سیستم جوشکاری به سادگی جوش الکترود نمی باشد و نیاز به ابزارالات خاص خود می باشد.

لطفا ببینید : تجهیزات مورد نیاز در تورچ جوشکاری TIG

همانطور که در لینک معرفی شده مشاهده کردید ، ابزارالاتی معرفی گردید که خاص بودن این نوع جوشکاری را معرفی می نماید.

دلایل استفاده از جوش تیگ

1. دقت بالا

این ابزار از نظر بصری دقت بالای ارائه می دهد ، کنترل دما را فراهم می کند و پراکندگی کمتری را تضمین می کند. قوس به دلیل محافظت از گاز بی اثر شفاف است و این امکان را به جوشکار می دهد تا کار و الکترود موجود در گودال جوش را به وضوح مشاهده کند.

2. برنامه ها و موقعیت های مختلف

جوشکاری TIG شامل طیف وسیعی از مواد برای کاربردهای مختلف، به عنوان مثال تجهیزات صنعتی، مبلمان، وسایل نقلیه و موارد دیگر می باشد. همچنین، این امکان را به شما می دهد تا پروژه خود را با موقعیت های مختلف از جمله ابعاد عمودی، افقی اجرا کنید. از این گذشته ، اندازه ها و شکل های مختلف به شما امکان می دهد تا از آن در فضاهای باز، محدود و باریک استفاده نمایید.

جوشکاری tig

جوشکاری tig

3. جوش فلزی بسیار پیچیده

مواد نسوز مانند تانتالوم به نقطه ذوب بالایی احتیاج دارند. جوشکاری TIG شامل دو نوع از جوشکاری است که یکی از آنها مخصوص جوشکاری فلزات نسوز مانند تنگستن ، مولیبدن ، نیوبیوم و تیتانیوم است.

4- الکترودهای غیر مصرفی

جوشکاری TIG درهر زمانی قادر به ایجاد اتصالات کامل است ولازم نیست برای جایگزینی الکترود، کار را به طور مداوم متوقف کنید. برخی از ابزارهای جوشکاری مصرفی وجود دارد که در ابتدا شما را متوقف می کند. اما یک جوشکار TIG در این مرحله غیرقابل مقایسه است.

بیشتر آشنا شوید : تنگستن آرگون

5- جوش فلزات نازک

اگر به دنبال جوشکاری می باشید که جوش های شگفت انگیزی را روی فلزات نازک بگذارد ، TIG انتخاب خوبی است. درواقع جوش تمیز و براق می تواند دلیلی بر این باشد که جوش های TIG به طور گسترده ای در صنعت هنر استفاده می شوند.

6- مقاوم در برابر خوردگی

جوش ها باید در برابر خوردگی مقاوم باشند. در غیر این صورت دچار زنگ زدگی می شوند ، جوش های TIG نیز به همین دلیل محبوب هستند و جوش هایی مقاوم در برابر خوردگی ارائه می دهند