انواع تورچ TIG

هنگام جوشکاری TIG ، دو گزینه برای انتخاب تورچ TIG وجود دارد! مشعل آب خنک و هوا خنک

  • مشعل هوا TIG
  • مشعل آب TIG

تورچ هوا خنک TIG

اولین آن تورچ هوا خنک است که ارزان ترین و کاربردی ترین آن است. طرف پایین مشعل TIG است که هوا را خنک می کند و آن را کاملاً گرم می کند و بیشتر گرمای تولید قوس هدر می رود. به معنای واقعی کلمه قادر هستم ده دقیقه با یک مشعل خنک شده هوا قبل از اینکه داغ خیلی گرم شود تا گرم شود ، جوش بزنم!

هوای مشعل TIG جوشکاری 250A

تورچ آب خنک TIG

دوم تورچ آب خنک است. این کارآمدترین نوع مشعل است اما به آب و نگهداری اضافی نیاز دارد.تقریباً مانند نگه داشتن رادیاتور یک ماشین.

پس از انتخاب مشعل TIG ، دو گزینه در مورد چگونگی شروع قوس وجود دارد ، شروع دستی در مقابل شروع راه دور. ابتدا روش ساده شروع دستی قوس وجود دارد. درست مثل جوشکاری ، وقتی دستگاه جوشکاری TIG روشن شد ، مشعل TIG نیز هست.قوس با زدن دستی به این فلز با تنگستن شروع می شود. گزینه دوم شروع از راه دور است. ویژگی های شروع از راه دور به دو شکل مختلف ارائه می شوند. اولین سوئیچ که روی مشعل است و دوم پدال پا که از آن استفاده می شود.

خاموش کردن مشعل شروع TIG
شروع از راه دور دست مشعل TIG

شروع از راه دور با دست بسیار ساده است. دکمه ای است که روی یک مشعل TIG ضبط می شود که به محض آماده شدن برای جوشکاری ، با انگشت فشرده می شود. چه اتفاقی می افتد این است که کابل شروع از راه دور با دست متصل شده است به منبع تغذیه جوش TIG وصل شده و ویژگی شروع فرکانس بالا را فعال می کند. شروع قوس را آسان تر کرده و تنگستن را از آلوده شدن دور نگه می دارد.

مشعل TIG با شروع از راه دور دست 

انواع تورچ TIG